chevron_left
chevron_right
close
Máme nový web
Nové recepty přidáváme na náš nový web knitting.cz. Na nový web postupně přidáváme starší recepty z nevim-co-varit.cz. Na knitting.cz najdete nejen recepty, ale i recenze, skupiny, diskuze a ručně vyráběné výrobky. Jedná se o začínající sociální síť pro milovníky vaření a ručních prací, kteří rádi diskutují a sdílejí své zkušenosti a nápady. Můžete přidávat recepty, výrobky, produkty k recenzování, recenzovat produkty, vytvářet skupiny a diskuzní vlákna, ...

Doufáme, že se Vám na novém webu bude líbit a těšíme se na Vaši návštěvu.
Krásný den přeje tým knitting.cz
close


* Chybný email


* Chybné heslo

Přihlásit
Přihlásit přes
Založit nový účet
´
Probíhá připojování
Karamelo-ořechové řezy
5.0
5 hodnotilo| 0 komentáře| 0 oblíbené
16. 2. 2020
Ingredience

Těsto:
500 g Hladké mouky
200 gMoučkového cukru
200 gMásla
2 ks Vejce
2 lžíceMedu
2 lžíceMléka
1 lžička Prášku do pečiva
½ lžičkyKakaa
Rum (na potření hotové placky)

Ořechová směs :
300 gVlašských ořechů (na čtvrtky)
100 gMásla
80 gCukr krystal
3 lžíceMedu

Citronový krém:
300 ml Mléka
200 g Másla
100 gCukr krystal
8 gVanilkového cukru
1.5 lžíceHladké mouky
1.5 lžíce Solamylu
Šťáva z půlky citronu
Do oblíbených
Sdílet
porcí/ks: -
2 hodiny

Postup

Těsto:
1
Do měkkého másla přidáme cukr a vyšleháme ručně, nebo šlehačem. Poté přidáme vejce, med, mléko, kakao a opět dobře vyšleháme. Nakonec přidáme mouku, prášek do pečiva a zaděláme hladké těsto.
2
Hotové těsto rozdělíme na 2 poloviny a vložíme je asi na 30 minut do lednice (aby se těsto lépe válelo).
3
Jednu (spodní) polovinu opatrně vyválíme na pečicí papír a rukou vytvarujeme hrany (těsto má být silné 0.4 – 0.5 cm) a pečeme 8-10 minut na 180°C. První (spodní) hotový a vychladlý plát potřeme rumem.
4
Druhou (vrchní) polovinu vyválíme stejným způsobem a na vyválené těsto nanášíme lžící horkou ořechovou směs a pečeme také 8-10 minut na 180°C.
5
Hotové vychladlé placky k sobě spojíme citronovým krémem.
Ořechová směs:
1
Na pánvi smažíme ořechy s máslem, cukrem a medem, do doby kdy se začnou ořechy slepovat k sobě. (horkou směs ihned pokládáme lžící na vrchní syrové těsto)
Citronový krém :
1
Do malého hrnce nalijeme mléko, v mléku rozšleháme mouku, solamyl, cukr, vanilkový cukr a společně za stálého kvedlání vaříme, dokud nevznikne hustá kaše.
2
Kaši necháme vychladnout a poté přidáme máslo, citronovou šťávu a šlehačem vyšleháme hladký krém. Hotovým krémem rovnoměrně potřeme vychladlou spodní placku a přiklopíme plackou s ořechy.
POZNÁMKA:
1
Jako první začneme s přípravou citronového krému, tedy pouze kaše, která musí vychladnout. Než vychladne kaše, připravíme si těsto. 1. těsto (spodní) vyválíme a dáme péct, 2. těsto (vrchní) vyválíme a připravíme si ořechovou směs, kterou ihned po usmažení pokládáme na toto těsto a dáme péct. Mezitím si doděláme krém, spodní hotovou, vychladlou placku pokapeme rumem. Poté řezy spojíme krémem a necháme alespoň 4 hodiny odležet v lednici. Řezy jsou výborné! Přeji dobrou chuť :)

Komentáře
Pro přidání komentáře se prosím přihlašte